Mini Lotto – zasady i wyniki

lis 7, 2017 przez

Mini Lotto – zasady i wyniki

Mini Lotto to bardzo popularna gra losowa prowadzona przez polskie przedsiębiorstwo Totalizator Sportowy. Wcześniej gra ta znana była pod nazwą Express Lotek a jej debiut odbył się w 1976 roku. W 1998 roku Totalizator Sportowy zrezygnował z tej gry, jednak z powodu licznych próśb graczy wprowadził ja ponownie po dwóch latach przerwy. Od tego czasu cieszy się niesłabnącą popularnością.

Mini Lotto zasady

Zasady Mini Lotto są proste. Gracz musi wytypować 5 liczb z 42. Może to zrobić osobiście na specjalnym kuponie, albo zdać się na ślepy los i wybrać opcję chybił-trafił – wtedy liczby typuje za niego komputer. Jeden zakład kosztuje 1, 25zł (z czego 25gr przeznaczone jest na rozwój kultury fizycznej oraz wspieranie kultury narodowej). Wygrywa się, jeśli 3, 4 lub 5 wytypowanych liczb będzie zgodna z tymi wylosowanymi przez maszynę losującą. Do wygrania jest nawet kilkaset tysięcy złotych.

Wyniki Mini Lotto

Losowanie Mini Lotto odbywa się codziennie o godzinie 21:40 przy udziale Komisji Kontroli Gier i Zakładów, sprawującej pieczę nad prawidłowym przebiegiem losowania. Wyniki są transmitowane na żywo na www. lotto. pl i na antenie TVP Info, na stronie można też sprawdzić wyniki archiwalne.