Czy zielona herbata może leczyć?

cze 12, 2017 przez

Czy zielona herbata może leczyć?

Niewiele jest gatunków herbaty o równie kompleksowym działaniu, jak jej zielone odmiany. Warto dowiedzieć się, jak najwięcej i zacząć stosować ją we własnej diecie.

Herbata zielona właściwości lecznicze

Na Dalekim Wschodzie zdrowotne właściwości herbaty znane są od wielu tysiącleci. W Europie powoli odkrywamy je obecnie. Są one potwierdzone wieloma badaniami.

Trzeba przyznać, że zielona wersja herbaty działa wielotorowo. Do najważniejszych jest zalety należy wpływ na układ trawienia. Zawarte w niej katechiny ograniczają wchłanianie tłuszczu i przyspieszają jego spalanie, dzięki czemu pomagają utrzymywać prawidłową masę.

Dzięki wspomnianym katechinom, polifenolom i antyutleniaczom, spożywanie zielonej herbaty potrafi przeciwdziałać występowaniu lub spowolnić rozwój wielu chorób wieku, między innymi wszelkich odmian demencji, miażdżycy, Alzheimera. Niektóre badania podają nawet, że wpływają na zmniejszenie ryzyka wystąpienia nowotworu skóry.

Zielona herbata może wpływać zbawiennie na nasz organizm. Jest tylko jeden wymóg. Należy ją pić regularnie, najlepiej kilka filiżanek na dzień.

 

Podobne

Tagi