Wady i zalety franczyzy

paź 27, 2022 przez

Wady i zalety franczyzy

Własny biznes, franczyza ubrania od topowych marek to bardzo często miks występujący ze sobą. Czy myślałeś kiedyś o założeniu biznesu franczyzowego? Jeśli tak, poznaj wszelkie zalety oraz wady takiego rozwiązania.

Zalety prowadzenia biznesu we franczyzie

  1. Dzięki franczyzie możesz dotrzeć do większej ilości klientów. Znalezienie odpowiedniej grupy docelowej i dotarcie do wszystkich klientów na samym początku prowadzenia biznesu wydaje się być dość problematyczne. Dzięki franczyzie nie pokazujesz całkiem nowego produktu czy usługi na rynku, więc twoi klienci dokładnie wiedzą z czym do nich przychodzisz.

  2. Franczyza to idealne rozwiązanie dla niedoświadczonych przedsiębiorców. Prowadzenie własnego biznesu może być bardzo problematyczne na samym początku. Dzięki franczyzie uzyskujesz dostęp do know-how oraz wsparcie na każdym etapie rozwoju biznesu. Zastanawiasz się czy podołasz? Dzięki franczyzie z pewnością będzie to o wiele łatwiejsze i przyjemniejsze, niż podczas prowadzenia normalnego biznesu.

  3. Dzięki franczyzie ryzyko niepowodzeń na samym początku jest o wiele niższe. Każdy biznes na początku jest obarczony sporym ryzykiem. Dzięki franczyzie, to ryzyko jest o wiele mniejsze i wiele łatwiej jest się zaadaptować do aktualnie panujących warunków na rynku.

  4. Marketing i promocja jest o wiele tańsza we franczyzie. Nakłady na rozpropagowanie twojej marki są o wiele niższe w przypadku franczyz. Twoi potencjalni klientci dobrze znają produkt, który chcesz im zaoferować, więc nakłady w tym przypadku mogą okazać się o wiele mniejsze, niż w przypadku startowania z biznesem od podstaw.

  5. Masz gotowy pomysł na biznes i nie musisz szukać innowacyjnego, kreatywnego pomysłu.

Czy franczyza ma jakieś wady? Jakie z nich mogą najbardziej przeszkadzać w pracy?

  1. Jeśli decydujesz się na franczyzę, nie możesz rozwijać swojej własnej marki na rynku.

  2. Koszty wejścia w ten biznes i nawiązania współpracy z franczyzodawcą mogą wydawać się dość wysokie na samym początku.

Podobne

Tagi