Czy warto pić soki?

mar 31, 2020 przez

Czy warto pić soki?

Naukowcy z WHO twierdzą, że każdy człowiek powinien spożywać pięć razy dziennie porcję owoców lub warzyw. Jako substytut doskonale sprawdzić się może szklanka soku z dowolnego owocu.

 

Taki napój dostarczy wiele wartościowych substancji odżywczych do naszego organizmu, co zapewni nam większą odporność i lepsze działanie narządów wewnętrznych. Ponadto może dostarczyć dodatkowej energii i przeciwdziałać demencji i utlenianiu się komórek. Świeże soki są doskonałym źródłem karotenoidów, polifenoli, flawonoidów, antyoksydantów, fitosteroli, saponin, glukozynolanów, kwasu fenolowego, izoflawonów i enzymów. Warto zauważyć, że pijąc soki, przyswajamy aż 90% wartościowych substancji pochodzących ze składników.

 

Natomiast podczas konsumpcji świeże owoce przyswajamy tylko 15% ich wartości. Wyjątkowo wiele substancji odżywczych zawiera sok z aloesu i egzotyczny sok z noni, który prawdopodobnie może być pomocny podczas leczenia nowotworów. Oprócz tego zawiera wiele przeciwutleniaczy i może być stosowany jako środek przeciwbólowy i przeciwzapalny. Co ciekawe, jest już dostępny także w naszym kraju.

Podobne

Tagi