Sposoby na oduczenie szczeniaka gryzienia.

sty 6, 2018 przez

Sposoby na oduczenie szczeniaka gryzienia.

Jeśli decydujesz się na zakup psa, to najlepiej zrobić to gdy ten jest jeszcze szczeniakiem. A to dlatego, że pies gdy jest mały daje się jeszcze wychować. Jednak szczeniaki mają to do siebie, że lubią zbyt często gryźć przedmioty. Ofiarą takiej sytuacji często padają w mieszkaniu nowe meble, ubrania czy inne wartościowe przedmioty pod nieobecność właścicieli. Jak oduczyć szczeniaka gryzienia?
Szczeniak tak jak niemowlę poprzez gryzienie poznaje świat. Tak jak niemowlę dotyka i instynktownie wkłada wszystko do buzi, tak też szczenie gryzie i żuje. W ten sposób poznaje swoje otoczenie. Podczas zabawy szczeniaki często próbują obgryzać sobie nawzajem uszy, ogony czy łapy. To jest także etap, w którym uczą się co nadaje się do pożywienia a co nie.

 

Gryzienie jest w wieku szczenięcym normalną sprawą. Można jednak próbować odwrócić uwagę szczeniaka od gryzienia, np. dostarczając mu mnóstwo zabawy, czy nowych zabawek, na których będzie mógł ścierać swoje kły a nie na wartościowych przedmiotach w domu. W niektórych przypadkach gryzienie może wynikać z przyczyn lękowych czy stresu. Warto zatem obserwować swoje zwierzę.